Junghans MEGA – Mega novinka a pro milovníky německé klasiky

Nadčasový, jednoduchý vzhled a kvalita. To je to, co dělá hodinky německé firmy Junghans tak oblíbenými. A firma nezahálí! Není to totiž tak dávno, co Junghans přišla s dalšími novými kousky. Ty se skrývají pod jasným a všeříkajícím názvem MEGA.

Jak jinak, je to MEGA

MEGA není ale jen název nových modelů, MEGA je také to, co nové modely nabízejí svým budoucím majitelům. Novinka se rozdělila na dvě základní řady, na řadu Meister, a řadu Max Bill. Obě pak obsahují čtyři konkrétní nové modely. 

A s čím že tedy německý výrobce přišel? Hlavní inovací modelů z obou řad je zcela nový a vylepšený in-house strojek J101.65.

Ten obsahuje neuvěřitelných 146 součástek. To, co ocení všichni, co hledají skutečně 100 % přesné a spolehlivé hodinky, je fakt, že je strojek řízený radiovým signálem. Navíc se synchronizuje se všemi šesti vysílači po světě, což zajišťuje opravdu tu největší možnou přesnost. A to na sekundu. A nebojte se. Ani když signál vypadne, nepřijdete nikam pozdě. Protože ani odchylka při nedostupnosti signálu není nikdy více jak osm sekund.

Hodinky obsahují i kalendář, který Vám bude správně ukazovat čas až do roku 2400. Korunka u hodinek samozřejmě nabízí i manuální nastavení času a data. K dispozici bude dodatečně i speciální mobilní aplikace vytvořená přímo k hodinkám, která bude nabízet další možnosti synchronizace času.

A nemusíte mít strach ani o výdrž baterie. Strojek vydrží s jednou jedinou baterií fungovat spolehlivě a bez problémů dva roky. 

Změna zvenčí

Změny na designu a provedení nejsou sice až tak markantní, ale i tak doznaly velkého posunu. Vnější plášť dostal tentokrát do vínku safírové sklíčko, které má z obou stran antireflexní plochu, takže nějaké sluníčko je modelu MEGA zkrátka šum a fuk. 

Navíc jsou hodinky vodotěsné. U některých modelů je dokonce dýnko průhledné, takže budete moct i vy neustále obdivovat dokonalost nového strojku. Modely, které mají dýnko neprůhledné, na něm mají zobrazenou mapu světa s přesně zakreslenými šesti světovými vysílači. No řekněte, Může být čas snad ještě přesnější?

Autor příspěvku: David