PVD úprava hodinek

Hodinky s PVD úpravou
Hodinky s PVD úpravou

Ti z vás, kteří se zajímají o hodinky a vše kolem nich, si již jistě všimli, že někteří výrobci a potažmo prodejci, uvádějí u materiálu nabízených hodinek „Ocel s PVD úpravou“. Co se týče oceli, tak jde převážně o nerezovou ocel o které však tento článek není. Co je to ta PVD úprava?

PVD v originálu znamená (physical vapour deposition) kde volně přeložený překlad znamená nanášení odpařením z pevné fáze. Tato vrstva o tloušťce pouhých 2μm vyniká především vynikajícími chemickými a fyzikálními vlastnostmi. Především nízkým třením, vysokou tvrdostí, odolností vůči oděru a vysokým teplotám (i více než 750°C) korozi a kyselinám. Jako jedna z hlavních složek nanášených vrstev je využíváno titanu s dalšími příměsi (nitrid, hliník, aj.).

1645
Vrstva PVD

V hodinářství se PVD úprava využívá především jako krycí vrstva na tělo hodinek, avšak u některých výrobců a modelů ji můžeme vidět i na pásku hodinek.Díky této úpravě se hodinky stávají mnohem více odolné pro běžném nošení a zaručují tak svému majiteli delší životnost a zachování jejich původního vzhledu.

 

Autor příspěvku: David

1 komentář u „PVD úprava hodinek

    dusan

    (6.9.2016 - 14.10)

    Zdravim

    co sa stane ak sa PVD uprava poskodi? da sa to opravit ?

Komentáře nejsou povoleny.