Wenger slaví ve velkém

Švýcarská hodinářská firma Wenger byla založena v roce 1893. Co to znamená? No přeci, že letos slavila 125. výročí založení firmy. A jak jinak by takové výročí měla oslavit než vyrobením velmi speciální edice hodinek. A tak uzřela světlo světa limitovaná edice Wenger Attitude Heritage.

Oslava musí být

A je jasné, že to nebude edice jen tak ledajaká. První zajímavostí je, že se jedná o hodinky automatické, což je po 10 letech zase u firmy velká změna. Model je ale vysoce odolné, protože je vybavený safírovým sklem, které odolá velké většině nepříjemných situací. Nemusíte se proto bát, že by se během chvíle poškrábaly, nebo jinak poničily. 

Pouzdro je z kartáčované oceli a je velké 42 mm, což je tak akorát tak velké na to, aby hodinky splnily svůj účel a aby na nich čas byl opravdu dobře vidět. Hodinky samotné pak pohání strojek ETA 2824-2. 

Vzhled

Wenger attitude heritage jsou jednoduché, ale i tak krásné a elegantní. Mají kožený, béžově prošitý řemínek, přičemž ciferník je čistě bílý, což z nich dělá skutečně ukázkový kousek. Dýnko mají průhledné, díky čemuž můžete pozorovat každý pohyb použitého hodinového strojku, a ještě tak zvýšit zážitek z nošení.  

Na ciferníku samozřejmě nesmí chybět ani ukazatel data, a také – jak jinak – nápis „limited edition“. Navíc jsou hodinky vybaveny luminiscenčními ručičkami. Díky nim na hodinky uvidíte v kteroukoli denní, nebo noční hodinu. A ani pod vodu se s nimi nemusíte bát. Jejich vodotěsnost je 10 ATM.

Jednejte rychle

Pokud byste se ale snad chtěli stát majitelem těchto unikátních hodinek, neváhejte. Vyrobeno totiž bylo pouhých 1939 kusů. Každý kousek pak má ještě své originální číslo. Proto jednejte rychle, třeba jedny ještě stačíte ulovit. 

Autor příspěvku: David