12.2 C
Brno
Pátek, 31 března, 2023
DomůRady a NávodyNěkolik malých změn a váš domov se promění na ráj. Poznejte trendy...

Několik malých změn a váš domov se promění na ráj. Poznejte trendy v bydlení na rok 2011

Date:

Nenechte si ujít

Je čas vysadit ovocné stromky

Do prvních mrazů se stihnou na novém místě zakořenit,...

Postarejte se o zdraví svého trávníku

Ani to nejdůkladnější sečení, zalévání a hnojení trávníku od...

Ve skleníku rostou vitamíny i nyní

Čerstvou zeleninu můžete mít až do pozdního podzimu. I když...

Jak se stát supermámou na počkání

Rodina je velká fuška, zvláště když dnes chceme být...

Když těhotenské hormony působí při nakupování

Zamrkali na vás z těhotenského testu dvě čárky? Vítejte...
- Komerční sdělení -časopis

Přineste do vašeho bydlení s novým rokem několik horkých trendů a neuvěříte, jak se změní celkový dojem z vaší domácnosti. Stačí, když se necháte inspirovat následujícími tipy naší redakce.

Nechte hravou tyrkysovou ať si udělá svou práci
Pokud vás omrzely jednotvárné barvy a tvary v obývacím pokoji či ložnici, oživte jejich jednoduchou koupí nábytku v tyrkysové barvě. Tento stylový a hravý odstín neuvěřitelně prosvětlí celou místnost a dodá vašemu elegantnímu domovu dávku šmrncu.

Královská zlatá a její odstíny
Horkým trendem v bydlení je jednoznačně zlatá ve všech svých odstínech a variacích. Vyberte si tmavší barvu a zkombinujte ji s černou či hnědou nebo naopak sáhněte po bledší odstínu, který v sobě nese náznaky zlatoružovej a oživte jím bledý interiér. Fantazii se meze opravdu nekladou.

Pracujte s tím, co máte
Ne všechno musí být dokonalé, nové a čisté. Někdy stačí i taková drobnost jako zakomponování již existujícího a ne právě elegantního prvku do vašeho promyšleného domova. Nechte kousek stěny neomalovaný, využijte krásu zašpiněného omítky či popsané stěny a sami se budete divit výsledku.

Dřevo v kombinaci s bílou
Dřevěný obklad stěn v kombinaci s bílou barvou tvoří doslova dokonalou souhru. Dřevo pokoj opticky zútulní a zmenší, přičemž bílá se postará o to, že vaše pokoj zůstane stále stejně prosvětlená a prostorná. Při výběru nábytku se uchylte spíše k tmavším barvám, abyste tak prostoru dodali celkový kontrast.

Masivní čela a čalouněná křesla
Zapomeňte na obyčejný dřevěný rám postele. Tento rok si kouzlo obrovského ložního čela musíte dopřát nejen během víkendového pobytu v hotelu, ale i ve své ložnici. Čalounění totiž zažívá svůj návrat, a to nejen v kombinaci s postelí, ale i sedacími soupravami či křesly. Mohutné čalouněné křeslo dokonale oživí váš obývací pokoj či ložnici.

Černá na stěnách či nábytku
Tmavší barvy byly v minulosti tabu, ale tento rok se situace diametrálně změnila. Černé na stěnách či nábytku se už nemusíte bát. Základ je, abyste ji správně zkombinovali a tmavý dojem rozbili světlejšími doplňky. Postačí bledé křeslo či hravá lampa a váš domov bude okamžitě působit útulnější.

Retro v koupelně
Už loni se do prostor koupelny opět začaly vnášet prvky starého retro stylu. Tentokrát však nepůjde jen o celkový tvar vany či umyvadla, ale také o podlahu či dlaždice na stěnách. Nechte se inspirovat lety minulými a vneste do svého domova ducha minulosti.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek