7 C
Brno
Pátek, 31 března, 2023
DomůRodinaPřemýšlíte, jakou hračku dětem koupit na Vánoce?

Přemýšlíte, jakou hračku dětem koupit na Vánoce?

Date:

Nenechte si ujít

Je čas vysadit ovocné stromky

Do prvních mrazů se stihnou na novém místě zakořenit,...

Postarejte se o zdraví svého trávníku

Ani to nejdůkladnější sečení, zalévání a hnojení trávníku od...

Ve skleníku rostou vitamíny i nyní

Čerstvou zeleninu můžete mít až do pozdního podzimu. I když...

Jak se stát supermámou na počkání

Rodina je velká fuška, zvláště když dnes chceme být...

Když těhotenské hormony působí při nakupování

Zamrkali na vás z těhotenského testu dvě čárky? Vítejte...
- Komerční sdělení -časopis

Opět přišly svátky a máte-li v rodině malé dítě, patří se, abyste ho obdarovali hračkou. Vybrat dobrou hračku ze záplavy předmětů v hračkářských obchodech je však role přímo sisyfovská.

Pro toho, co kupuje hračky na poslední chvíli jsou nezničitelnou jistotou autíčka pro kluky a panenky pro dívky. Nic nezkazí dřevěné kostky, stavebnice, sportovní potřeby či první dopravní prostředky jako koloběžka, odrážedlo či kolo.

Zoufalci navštíví čínský trh a nakoupí soupravy bojových předmětů z plastu, poníci, vychrtlé barbiny, pravěkých ještěrů či dálkově ovládanou helikoptéru na jedno použití.

Zvláštní kategorií jsou plyšáky (lapače prachu), které patří mezi předměty velkých tužeb podobně jako spidermani, transforméři, batmani, gormiti, beyblade a další figurky hrdinů známé z počítačových her, pohádek či filmů, opředené reklamami a korunované nepřiměřenou cenou.

Originalita kontra cena
Ty, co hledají originalitu možná potěší hadrové „etno“ hračky či takzvané vnímavé hračky.

Ty se vyrábějí ze dřeva, kovu a jiných přírodních materiálů, bývají vtipné, založené na dobrém nápadu, ne vždy však podporují také tvořivost dítěte. Běžné lidi odrazuje cena takových hraček. Pokud očekáváte, že hračka z vašeho dítěte udělá malého génia, budete si muset připlatit.

Ti, kdo v dostatečném předstihu nakupují přes internet, mohou investovat čas do hledání originálních hraček za přiměřenou cenu.

Když chcete pořídit například sadu dětských hudebních nástrojů, věrnou podobu těch dospěláckých, při lepším hledání zjistíte, že srovnatelné kousky ze stejně kvalitních materiálů seženete i levněji, než jste si původně mysleli.

Retro hračky
Svou renesanci dnes zažívají i různé retro hračky, plně funkční a přesně takové, na jaké si dospělé generace ze svého dětství pamatují.

Plechové vláčky MERKUR či nádherné hračky na klíček rozechvějí srdce památníku a ten bez váhání zaplatí požadovanou sumu – i za retro vzpomínky se platí.

Pro náročnější a intelektuálně vyspělejší ratolesti slibují dobrou inspiraci specializované hračkářské obchody v podobě naučných, vědeckých a technologických hraček, logických hlavolamů, gyroskopů, solárních modelů, robotů, mechanických předmětů, 3D puzzle a podobně.

No při vší hojnosti: nezapomeňte, že dítě miluje vás a vaši fantazii. Je nejraději, když si hrajete spolu, třeba is kouskem sklíčka a šňůrky.

Protože Vánoce jednou skončí a nové, chaoticky vybrané hračky rychle skončí v koutě a vaše dítě se s chutí vrátí ke starým osvědčeným hračkám, které ho nezklamaly.

To, že dětem ke hraní často postačí i ty nejjednodušší věci, dokazuje i anketa na následující straně.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek